De ene coating is de andere niet

De panelen op de foto hebben beide 4200 uur cyclische corrosietest volgens ISO 12944-9 CX doorlopen. Ieder paneel had een andere coating. Vooraf is er een kras in de verf gemaakt om de corrosie, die zich van daaruit gedurende de test heeft ontwikkeld, te kunnen meten. Ondanks dat ze allebei netjes zijn gestraald en er evenveel laagdikte op zit, is het verschil in resultaat enorm.
Zo voeren wij de ISO 12944-9 CX test uit bij M2LAB
Stap 1: Het verfsysteem wordt aangebracht op gestraalde stalen panelen van 150 × 75 mm en minimaal 3 mm dik. Stap 2: De testplaten worden gedurende twee weken opgeslagen onder standaard laboratoriumomstandigheden. Stap 3: Op de platen wordt een kras aangebracht van 2 mm breed, volledig door de verf en eventuele zinklaag heen. Stap 4: De laagdikte en hechting van de coating worden gemeten.

- 3 dagen afwisselend 4 uur UV-licht en 4 uur watercondensatie
- 3 dagen zoutsproeitest
- 1 dag vrieskou bij -20 °C
Beoordelingscriteria ISO 12944-9 CX
- Blaasvorming (ISO 4628-2): 0
- Roestvorming (ISO 4628-3): Ri0
- Barstvorming (ISO 4628-4): 0 (S0)
- Afbladderen (ISO 4628-5): 0 (S0)
- Roestvorming vanuit kras ≤ 3 mm (≤ 8 mm voor high impact areas)
- Hechting (ISO 4624): minimale hechtsterkte van 5 MPa per meting. 0% falen tussen staal en eerste laag, tenzij de minimale hechtsterkte van 5 MPa wordt gehaald.